مطالبات جامعه پرستاری

چالش‌های بیمارستان‌های خصوصی در بحران کرونا بررسی شد

این پست نیز در دسترس است: فارسی

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در نشستی با روسای بیمارستان‌های خصوصی شهر تهران دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، در این نشست که دکتر سید محمود طباطبایی مشاور و نماینده وزیر بهداشت در بخش خصوصی، دکتر سیدسجاد رضوی دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، دکتر نادر توکلی معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران و جمعی از نمایندگان و روسای بیمارستان های خصوصی نیز حضور داشتند، موضوعات و چالشهای مربوط به بیمارستان‌های خصوصی بررسی شد.

دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در این نشست ضمن تقدیر از تلاش بیمارستان‌های بخش خصوصی در اپیدمی کرونا و خدمت رسانی به بیماران کرونایی ضمن استماع نظرات و پیشنهادات حاضران به بررسی مسایل و چالش‌های آنان پرداخت.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از بیمارستانهای بخش خصوصی به ویژه آنهایی که در این ایام همگام با بخش دولتی به تلاش و خدمت رسانی مشغول بودند، حمایت معنوی از بخش خصوصی را ضروری برشمرد.

در ادامه دکتر توکلی معاون درمان ستاد مقابله با کرونا با اشاره به آمار بیمارستان‌های خصوصی در تهران به گزارشی از فعالیت‌های آنها در راستای درمان بیماران کرونایی پرداخت و برخی از مسایل و مشکلات مبتلا به این مراکز را یادآورد شد.

دکتر طباطبایی نیز در این نشست کرونا را یک بلای ملی برشمرد که مختص یک بخش خاص نیست و همه جامعه اعم از فقیر و غنی، خصوصی و دولتی و… را درگیر کرده است و افزود: در این وضع نیز همچون همه بلایا باید کنار هم باشیم و با همکاری و همدلی موضوع را مدیریت کنیم.

وی با اشاره به مسایل جاری بیمارستان های خصوصی یادآور شد: این مراکز در سخت‌ترین شرایط شیوع بیماری در کنار بخش دولتی مشغول خدمت رسانی بودند و در این بحران هزینه‌های بیماری کمر بیمارستان‌های خصوصی را شکست.

پرداخت مطالبات بیمه‌های تکمیلی به بخش خصوصی، تامین اقلام حفاظت فردی، لزوم تجدید نظر در نظارتها، بازنگری در نگرش به شرایط کرونا برخی از نکات مطرح شده توسط دکتر طباطبایی بود.

دکتر سیدسجاد رضوی نیز در این نشست با ذکر این مطلب که در اقتصاد بیمارستانی در شرایط کرونا را نمی توان  با شرایط غیرکرونایی مدیریت کرد، به ارایه راهکارهایی برای مدیریت شرایط موجود در بیمارستانهای خصوصی پرداخت.

حفاظت بیشتر پرسنل، دریافت مطالبات بیمه ای طبق روال سال های گذشته، انجام اقدامات درمانی گرانبها با نظارت کارشناسان متخصصان برخی از موضوعات مطرح شده توسط وی بود.

در این نشست، جداسازی بیمارستان های کرونایی و غیر کرونایی، حمایت معنوی و مادی از بیمارستان های خصوصی، تامین نیروهای جایگزین کادر پرستاری برخی از مطالبات مطرح شده از سوی روسای بیمارستان‌های خصوصی بود.

در انتهای نشست مذکور مقرر شد با حضور نمایندگان بیمارستان های خصوصی، وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران موارد مطرح شده مورد بررسی قرار گرفته و مصوبات آن به ستاد ملی کرونا اعلام شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x