استخدامیانجمن های پرستاریدسته بندی نشده

وضعیت کرونا در تهران زرد شد/تشریح مجوز جدید فعالیت اصناف و ادارات

این پست نیز در دسترس است: فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری تهران؛ دکتر علیرضا زالی در گفت و گوی زنده ضمن قدردانی از همکاری شهروندان تهرانی که با رعایت پروتکل های بهداشتی موجبات کاهش بار اپیدمی را فراهم کردند، اظهار کرد: خوشبختانه برای اولین در هفته های اخیر، وضعیت اپیدمی کرونا در تهران به رنگ زرد درآمد.

وی نسبت به وضعیت ناپایدار، متفاوت و شکننده  تهران هشدار داد و تاکید کرد: اگر تنها ۱۵۰ بیمار جدید به بستری شدگان فعلی کرونایی اضافه شود، شرایط  تهران بار دیگروضعیت نارنجی پیدا می کند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهرتهران یاد آور شد: علیرغم رسیدن به شرایط مناسب در تهران، اما باید توجه داشته باشیم این شرایط ناپایدار است.

دکتر زالی وضعیت اپیدمی کرونا در تهران را زرد توصیف کرد و گفت: در این شرایط حداکثر ادارات دولتی و خصوصی می توانند با دو سوم از نیروها و یک سوم مابقی بصورت چرخشی به فعالیت خود ادامه دهند.

وی همچنین  در مورد وضعیت حضور کارکنان دستگاههای اضطراری، امدادی و  خدماتی نیز عنوان کرد: به دلیل ضرورت فوری ادامه خدمات، این واحدها طبیعتا در شرایط زرد باید به صورت صد درصد به استمرار خدمت بپردازند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهرتهران در ادامه در مورد مشاغل سطح دو و سه نیز گفت: این گروه از مشاغل در این شرایط با محدودیتی روبرو نخواهند بود.

 دکتر زالی روند فعالیت های مشاغل سطح چهار را در شرایط زرد کرونایی تشریح کرد و ادامه داد: این مشاغل عمدتا شامل شهربازی ها، باغ وحش، پارک و بوستان ها و سالن های ورزشی پربرخورد هستند، که این مراکز نیز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی با اشاره به این که محدودیت ها و رنگ بندی شهرها بر اساس تعداد افراد مبتلا به کرونا در بخش های بالینی اختصاص یافته مشخص می شود تاکید کرد: در شرایط فعلی اگر چنانچه بیش از ۴  نفر درهر ۱۰۰ هزار نفر با تست مثبت کرونا و یا علائم بالینی  در بخش های درمانی بستری شوند شرایط زرد تلقی می شود و چنانچه به عدد ۶ برسد شرایط شیوع بیماری به نارنجی تبدیل خواهد شد.

نمایش بیشتر
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x