انجمن های پرستاریاورژانس پیش بیمارستانیجلساتمطالبات جامعه پرستاریهیئت مدیرهویژه ها

ورود نظام پرستاری تهران به مطالبات فوریتهای پزشکی/ ارتقاء بهره وری حق مسلم فوریتهای پزشکی

این پست نیز در دسترس است: فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری تهران، ظهر امروز نشست مشترک نظام پرستاری تهران و انجمن فوریتهای پزشکی ایران با دستور کار پیگیری روند اجرای قانون ارتقاء بهره وری تشکیل شد. در این نشست تعدادی از اعضای انجمن فوریتهای پزشکی ایران با ریاست نظام پرستاری تهران دیدار و گزارشی از سیر روند اجرائی این قانون در اورژانس پیش بیمارستانی و همچنین عدم رعایت مفاد قانونی مندرج در آیین نامه مصوب مجلس مانند عدم رعایت سقف قانونی ساعات موظفی واضافه کاراجباری بدون جلب رضایت پرسنل و عدم کسرتعطیلات رسمی از ساعات موظفی به اطلاع هیئت مدیره نظام پرستاری رسید.

دکتر زارعیان، رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران در این نشست افزود: در بالینی بودن شغل فوریتهای پزشکی هیچ تردیدی وجود نداشته و طبق نص صریح قانون، ارتقاء بهره وری کلیه شاغلین بالینی رسته بهداشتی، درمانی در بخشهای دولتی (کشوری و لشکری) و غیردولتی از جمله فوریتهای پزشکی را شامل می شود. اینکه شاغلین فوریتهای پزشکی را به پیش بیمارستانی و بیمارستانی تقسیم و ادعا نمایند که منظورقانون فوریتهای پزشکی بیمارستانی است از اساس بی پایه و فاقد مستندات قانونی است.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران در ادامه گفت: با تمام توان در کنار انجمن فوریتهای پزشکی ایران از حق مسلم همکارانمان در اورژانس پیش بیمارستانی دفاع و از ظرفیت های موجود در این مسیر بهره خواهیم برد.

نشست امروز که در دفتر هیئت مدیره نظام پرستاری تهران تشکیل شده بود با مصوباتی همراه شد. پیگیری روند شکایات برخی مسئولین برای حذف قانون مصوب و مصرح ارتقاء بهره وری در اورژانس ۱۱۵ و اعمال نفوذ احتمالی در روند پرونده موجود از طریق ارتباط مستقیم با سازمان بازرسی و ریاست قوه قضائیه و همچنین گزارش به مقام معظم رهبری از جمله مصوبات این جلسه مشترک بود.

نمایش بیشتر
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x