علمی

همایش کشوری آموزش علوم پزشکی به صورت مجازی برگزار می شود

این پست نیز در دسترس است: فارسی

رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت از برگزاری همایش کشوری آموزش علوم پزشکی به صورت مجازی در ۲۰ تیرماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، دکتر «شهرام یزدانی» با اعلام این خبر افزود: بیست و یکمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی، سیزدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری و دومین جشنواره دانشجویی ایده های نوآورانه آموزش علوم پزشکی ۲۰ تا ۲۳ تیرماه برگزار می شود.

به گفته دکتر یزدانی با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس؛ این همایش کشوری امسال با شعار «همایشی مطلقا مجازی در هنگامه همه گیری کرونا» به صورت مجازی برگزار می شود.

آرمان این همایش «افق‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در سده پیش رو» است.

این همایش با ارائه فرآیندهای برتر جشنواره کشوری شهید مطهری از جمعه ۲۰تیر ماه آغاز می شود. فرآیندهای برتر جشنواره کشوری شهید مطهری در حیطه های ارزشیابی، مدیریت و رهبری، برنامه ریزی درسی، محصولات آموزشی، یادگیری الکترونیکی، یادگیری و یاددهی ارائه می شوند.

اختتامیه جشنواره  شهید مطهری  همزمان با افتتاحیه همایش بیست و یکم همایش کشوری آموزش علوم پزشکی شنبه ۲۱ تیرماه برگزار می شود.

کارگاه‌های آموزشی این دوره از بیست و یکمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی نیز به صورت مجازی در حیطه‌های مختلف از جمله «چگونه یک کارگاه خوب برگزار کنیم»، «برنامه ریزی تم های طولی»، آزمون قضاوت موقعیتی»، «روایی سازه در تحقیقات آموزش پزشکی»، «اقدام پژوهی در آموزش پزشکی»، تکنیک های آغاز و پایان تدریس»، ایمنی بیمار و آموزش: درس هایی که می توانیم از تجارب بین المللی یاد بگیریم» اجرا می شود.

همچنین موضوعاتی از جمله «مدیریت تغییر در آموزش پزشکی»، «ابزارهای تعاملی در یادگیری ترکیبی»، «آموزش بین حرفه ای»، «تحلیل محتوای کیفی»، «چگونه مقاله خود را در یک مجله برجسته آموزش پزشکی چاپ کنیم»، «مهارت های پایه آموزش»، «استراتژی های پیشگیری و مدیریت رفتارهای نامحترمانه در دانشجویان، «اخلاق در فضای مجازی»،  «طراحی و به کارگیری مرکز آزمون در دانشگاه های علوم پزشکی؛ گامی درجهت ارتقای نظام ارزشیابی دانشجو» در این کارگاه ها ارائه می شود.

سخنرانی های کلیدی این دوره از همایش آموزش پزشکی به موضوعات «تأثیر فناوری های دیجیتال بر آینده آموزش علوم پزشکی»، «ایمنی بیماران و آموزش پزشکی»، «طراحی یک برنامه آموزشی بر اساس شرایط محیطی و بافتار»، «تربیت حرفه مندان آموزش علوم پزشکی پاسخگوی به نیازهای جامعه» و «Entrustable Professional Activities» اختصاص دارد.

در این دوره از همایش آموزش پزشکی تجربیات طرح تحول، ایده های برتر و پایان نامه ها نیز ارائه می شوند.

اختتامیه بیست و یکمین همایش آموزش علوم پزشکی ساعت ۱۸ تا ۲۰ دوشنبه ۲۳ تیرماه ۹۹ برگزار می شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x