فوریتهای پزشکیمصاحبه هامطالبات جامعه پرستاریهیئت مدیره

فرسودگی شغلی نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی به دنبال افزایش تعداد ماموریتها

این پست نیز در دسترس است: فارسی

عضو هیئت مدیره نظام پرستاری تهران مطرح کرد؛

علی عباسی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری تهران با بیان اینکه افزایش آمار سکته های قلبی و فوت حین انجام کار را میتوان از جمله نشانه های آن دانست در ادامه اظهار داشت: هر چند که این آمار نسبت به کل جمعیت کارمندان شاغل در فوریتهای پزشکی اندک به نظر می رسد اما با مقایسه نسبت به سالهای گذشته می توان دریافت که افزایش بیش از حد استرس های شغلی موجب تشدید این روند شده است.

وی ادامه داد: غیر استاندارد بودن تعداد مأموریتها، عدم اجازه استراحت در طول ساعت اداری، فشارهای روانی ناشی از نحوه نظارت بر عملکرد کارکنان، افزایش آمار مأموریتهای غیر اورژانسی و بسیاری از موارد دیگر بر سرعت فرسودگی روحی و جسمی تکنسینهای اورژانس افزوده است.

این کارشناس فوریتهای پزشکی افزود: در این میان مسئولان اورژانس تمام تلاش خود را کرده اند که از سویی با ورود  تجهیزات پیشرفته کیفیت خدمت رسانی به بیماران و مصدومان حوادث را افزایش داده و از سوی دیگر بر امکانات رفاهی پایگاهها برای کاهش دغدغه کارمندان بیفزایند اما خلاهایی در این مسیر نمود پیدا می کند که شاید فرصت بررسی آن را نداشته اند.

عباسی خاطرنشان کرد: نظارت بر عملکرد کارکنان باید به نحوی باشد که نه تنها استرسهای آنها را افزایش ندهد بلکه باعث افزایش کارایی و وفاداری برای حرفه خود شود.

وی تصریح کرد: به نظر می رسد  باید در این حوزه تجدید نظرهایی صورت گیرد تا نظارت تبدیل به ابزاری برای عیب یابی مسیر پیموده شده و اعلام آن معایب به کارمندان و درخواست از آنها برای ارائه پیشنهاد برای بهبود کیفیت کار باشد . نظارت یک سویه و تهاجمی و عدم مشارکت جهادی کارکنان در این روند موجب دلسردی روزافزون و کاهش کارآیی سیستم خواهد شد.

عضو هیئت مدیره نظام پرستاری تهران یادآور شد: در این میان شاید از نظر کمی بر تعداد خدمات ارائه شده افزوده شده باشد اما بررسی دقیق نشان خواهد داد کیفیت خدمات ارائه شده کاهش می یابد.

نمایش بیشتر
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x