استخدامیانجمن های پرستاریدسته بندی نشده

جلسه بازنگری بسته‌های خدمتی پرستاری برگزار شد

این پست نیز در دسترس است: فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری تهران، دکتر مریم حضرتی- معاون پرستاری وزارت بهداشت در این جلسه که با حضور نماینده گان پرستاری دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران برگزار شد، اظهارداشت: قانون تعرفه خدمات پرستاری سال ۸۶ به تصویب رسید اما به دلایل مختلف و علی رغم پیگیرها و مکاتبات فراوان این قانون اجرایی نشده است.

وی افزود: یکی از زیر ساخت های لازم جهت اجرای تعرفه گذاری خدمات پرستاری، استاندارد سازی خدمات پرستاری و تدوین بسته های خدمتی می باشد که پس از انجام مطالعات و بررسی های بسیار در خصوص تعیین بسته های خدمتی و تعیین ضریب K برای هر بسته؛  527 خدمت پرستاری تدوین و پس از بازنگری استاندارهای خدمات پرستاری توسط سازمان نظام پرستاری در سایت ملی استاندارد به ثبت رسید. اما متاسفانه به دلایل متعدد اینکار اجرایی نشد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت ادامه داد: به دنبال پیام انرژی بخش رهبر معظم انقلاب در روز پرستار سالجاری و تکلیف بر اجرایی کردن این قانون جلسات و پیگیری ها در این خصوص از سر گرفته شد و با تاکید مقام عالی وزارت در اجرایی شدن این قانون بنا به حکمی مدیریت فنی و تخصصی راهکارهای اجرایی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به این معاونت محول شد که با استفاده از نظرات و تجربیات معاونت های ذی ربط و سازمان های بیمه گر و نظام پرستاری این امر مهم اجرایی شود.

دکتر حضرتی، گفت: با توجه به اینکه بسته های خدمتی تدوین شده مربوط به سال ۹۰ الی ۹۱ می باشد،  ضروت بازنگری آنها در دستور کار معاونت پرستاری قرار گرفت و با دعوت از صاحب نظران پرستاری از دانشگاههای تهران، شهید بهشتی و ایران کارگروه های تخصصی در قالب ۴ گروه تشکیل تا کار بازنگری را تحت نظارت این معاونت انجام می دهند.

نمایش بیشتر
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x