دسته بندی نشدهویژه ها

جذب ۲۰ هزار پرستار در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت

این پست نیز در دسترس است: فارسی

به گزارش هیات مدیره سازمان نظام پرستاری تهران؛ بهرام عین‌اللهی در جمع خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: مجوز استخدام ۲۰ هزار پرستار جدید در کشور با توجه به کمبود نیروی پرستار در کشور اخذ شده است.

وی با شاره به خدمات ارزنده کادر بهداشت و درمان به‌ویژه پرستاران در دوران شیوع کرونا خاطرنشان کرد: اولویت استخدام با پرستارانی است که در زمان شیوع کرونا در بیمارستان‌های کشور خدمت ارائه داده‌اند.

وی افزود: این دسته از پرستاران ۳۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ممکن را کسب می‌کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی با بیان اینکه این موضوع یک خبر خوب برای جامعه سلامت کشور محسوب می‌شود تصریح کرد: اولویت ما در استخدام ۲۰ هزار پرستار جدید، کسانی هستند که در دوران کرونا خدمت کردند و این پرستاران برای استخدام امتیاز ویژه می‌گیرند.

عین‌اللهی بیان کرد: ۳۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ممکن استخدام را به این دسته افراد می‌دهیم تا اولویت را برای استخدام آنان داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ۳۵۰۰ کاردان و کارشناس فوریت‌های پزشکی علاوه بر ۲۰ هزار پرستار نیز جذب می‌شود.

با احتساب این گفته وزیر بهداشت، مجموع استخدامی‌های وزارت بهداشت در رسته‌های پرستاری و فوریت‌های پزشکی به ۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر می‌رسد که عدد قابل توجهی است.

عین‌اللهی با بیان اینکه تلاش پرستاران در همه زمان‌ها به ویژه در دوران شیوع کرونا بی‌نظیر بوده است گفت: ما ۳۰۰ شهید سلامت در این چند سال تقدیم ملت ایران کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه کارکنان حوزه سلامت، بیماران را در ایام شیوع کرونا تنها نگذاشتند خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه، دوران شیوع کرونا، دوران خیلی سختی بوده و تعداد بیماران در مراکز درمانی بسیار زیاد بوده و حتی با وجود اینکه مردم نیز در قرنطینه به سر می‌بردند؛ اما کادر درمان همواره در محل خدمت خود (در خط مقدم مبارزه با کرونا) حاضر بودند.

نمایش بیشتر
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x