دسته بندی نشدهسایر

آموزش ضمن خدمت پرستاران

این پست نیز در دسترس است: فارسی

همان طور که می دانید امروزه مسئله آموزش یکی از با اهمیت ترین مسائل می باشد. در واقع آموزش به بهسازی منابع انسانی و نیروهای یک سازمان کمک بسیاری می کند. در واقع باعث رشد و نموی کارکنان و افراد می شود. به علت  پیشرفت های هر روزه در علم پزشکی ، داروها و راه و روش های درمان روز به روز تغییر می کنند و به همین علت آموزش در زمینه پزشکی و پرستاری جزو مسائل بسیار مهم و با اهمیت می باشد. لازم است پرستاران و پزشکان نیز با پیشرفت علم همراه شوند و در این زمینه رشد کنند. توجه داشته باشید که کارکنان بخش درمانی باید علاوه بر مهارت و تجربه در کار ، علم کافی به منظور انجام کارهای مراقبتی داشته باشند. پس لازم است پرستاران علم و دانش خود را در زمینه های مراقبتی بالا ببرند. بالا بردن دانش نیز از طریق آموزش دیدن امکان پذیر می باشد. هدف از آموزش رشد سطح علمی پرستاران و کارکنان بخش درمانی می باشد. در آموزش ضمن خدمت پرستاران فعالیت های آموزشی مختلفی صورت می گیرد.

آموزش پرستاران یکی از اصلی ترین اقدامات در جهت رشد کیفیت درمانی و مراقبتی می باشد. اگر این آموزش ها به درستی و کامل و هم چنین مطابق با اصول آموزشی صورت بگیرد ، بهبود و ارتقا کیفیت مراقبت های درمانی و پرستاری را مشاهده خواهیم کرد. هر روزه علم درحال پیشرفت می باشد و لازم است در هر زمینه ای نه تنها مراقبت های درمانی آموزش صورت گیرد. این اقدام بسیار برای رشد افراد و جامعه نیاز می باشد و لازم است در این خصوص تدبیرهایی اندیشیده شود.

یکی از عوامل مهم کاهش تاثیر برنامه های آموزشی پرستاران ، کاربردی نبودن آموزش ها می باشد. آموزش ها لازم است در زمینه و چارچوب نیاز شغلی درمانی باشد. در واقع در آموزش های ضمن خدمت پرستاران در ابتدا نیاز های آموزش پرستاران مورد بررسی قرار می گیرد و سپس آموزش ها در چارچوب این نیاز های آموزشی ، برنامه ی آموزش ها صورت می گیرد.

نمایش بیشتر
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x