دسته بندی نشدهسایر

پرستاری

این پست نیز در دسترس است: فارسی

پرستاری

پرستار از مهم ترین عضو های یک تیم مراقبت درمانی می باشد. پرستار نقش هایی چون نقش مراقبتی ، درمانی ، هماهنگی  و حمایتی را بر عهده دارد. امروزه با روی کار امدن ویروس کرونا شغل پرستاری بیشتر دیده می شود. بسیاری از افراد تصور می کنند که وظیفه ی یک پرستار تنها مراقبت از بیمار می باشد. همان طور که عرض کردیم پرستاری دارای نقش های چند گانه ای می باشد. شاید تا قبل از همه گیری ویروس کرونا ، پرستاری نقش چندان مهمی از نظر افراد محسوب نمی شد اما امروزه با همه گیری ویروس کرونا پرستاران و پرستاری از نظر مردم بسیار مورد اهمیت واقع شده است.

رشته پرستاری

ابتدا قبل از معرفی رشته پرستاری باید به این موضوع اشاره کنیم که شغل پرستاری مناسب چه کسانی می باشد و یک پرستار چه ویژگی هایی باید داشته باشد. افرادی که قصد دارند در رشته پرستاری تحصیل نمایند و شغل پرستاری را به عنوان شغل خود انتخاب کنند ؛ لازم است دلسوز و علاقه مند باشند. ویژگی های دیگر نیز برای تحصیل در رشته ی پرستاری اهمیت دارد اما مهم ترین ویژگی ها همین دو ویژگی نام برده شده می باشد. درواقع اگر شخصی دلسوز نباشد به هیچ عنوان پرستاری نمی تواند شغل مناسبی برای آن شخص باشد. هم چنین یک پرستار باید به این رشته علاقه مند باشد. درواقع شغل پرستاری بسیار سخت  می باشد و به همین علت پرستار باید به این شغل علاقه مند باشد در غیر این صورت از این کار خسته می شود و آن را ادامه نخواهد داد. از دیگر ویژگی هایی که لازم است افراد علاقه مند به پرستاری داشته باشند این است که ؛ فرد علاقه مند به یادگیری و کسب دانش بیشتر باشد. هم چنین دانش آموختگان رشته ی پرستاری لازم است از سلامت کامل جسمانی و روحی برخوردار باشند. مورد دیگری که اهمیت دارد این است که فرد باید دارای صبر و حوصله باشد تا بتواند با مریض و بیمار برخورد مناسب داشته باشد.

بازار کار رشته پرستاری

بسیار از افراد قبل از ورود به رشته ی پرستاری به دنبال آن هستند که این رشته دارای بازار کار می باشد یا خیر. در واقع نه تنها افراد متقاضی رشته پرستاری بلکه افراد متقاضی هر رشته ای برای تصمیم گیری و انتخاب رشته بیشتر به این موضوع توجه می کنند. بازار کار هر رشته جزو مواردی است بسیار مهم که باید به آن توجه شود. همان طور که مشخص است امروزه با افزایش تخت های بیمارستان ها و هم چنین افزایش تعداد بیمارستان ها جامعه به تعداد زیادی تیم درمانی از جمله پرستار احتیاج دارد. امروزه با وجود ویروس کرونا و همه گیری آن در جامعه احتیاج جامعه به این رشته بیشتر از پیش هم شده است. پس اگر قصد تحصیل در رشته ی پرستاری را دارید باید بدانید که بازار کار آن نسبتا خوب است و امروزه بهتر نیز شده است. پرستاران زیادی از همان دوره ی دانشجویی خود مشغول به کار می شوند. پس اگر به رشته ی پرستاری علاقه مندید قصد تحصیل در این رشته را دارید نگران بازار کار آن نباشید.

رشته پرستاری در خاج از کشور

تعداد زیادی از کشور های خارجه از جمله امریکا ، استرالیا ، کانادا و غیره متقاضی پرستاران از سراسر جهان می باشند. افراد زیادی پس از فارغ التحصیلی در رشته پرستاری ، برای کار در این زمینه به کشور های متقاضی مهاجرت می کنند. در بسیاری از کشور ها به علت سختی و مشکلات کار ، درآمد مناسبی برای پرستاران در نظر گرفته می شود. درامد این کار نسبت به کار های دیگر نسبتا مناسب تر است و آن به علت سختی کار می باشد.

وظایف پرستار

همان طور که در قسمت های بالاتر گفتیم ، پرستاری از جمله کار های سخت می باشد. اگر شما قصد تحصیل در رشته پرستاری را دارید لازم است با وظایف یک پرستار آشنا شوید. یک پرستار نیز مانند سایر شغل ها وظایفی دارد که باید به آن ها عمل کند.

۱٫ ارتباط بین بیمار و پزشک

یکی از وظایف یک پرستار نقش ارتباطی وی بین بیمار و پزشک می باشد. درواقع پرستار راه ارتباطی بین بیمار و پزشک می باشد و باید نیاز ها و خواسته های یک بیمار را به پزشک معالج بگوید. هم چنین گاهی اوقات پرستار توصیه های پزشک را به گوش بیمار می رساند.

۲٫ مراقبت از بیمار

اصلی ترین وظیفه ی پرستار مراقبت از بیمار می باشد. در واقع پرستار وظیفه دارد از بیمار مراقبت نموده و دارو های فرد بیمار را به موقع و در زمان مناسب به بیمار بدهد.

۳٫ پانسمان و تزریقات

همه ی ما می دانیم کار هایی مانند پانسمان و هم چنین سرم زدن بر عهده ی پرستار می باشد. پس یک پرستار لازم است تسلط کافی و دانش کافی برای تزریقات مانند سرم زدن و هم چنین آمپول زدن داشته باشد. پانسمان کردن نیز از جمله وظایف یک پرستار می باشد. البته پرستار وظایف دیگری نیز دارد که در این مقاله سعی کردیم به مهم ترین وظایف یک پرستار بپردازیم.

نمایش بیشتر
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x