مصاحبه هاهیئت مدیرهویژه ها

جزئیات دستگیری جاعلانی که با جعل مدرک اقدام به صدور کارت نظام پرستاری می کردند / نظام پرستاری شاکی پرونده

این پست نیز در دسترس است: فارسی

در پی کشف تعداد زیادی دانشنامه تحصیلی پرستاری تقلبی توسط هیئت مدیره نظام پرستاری تهران و گزارش به سازمان نظام پرستاری و پیگیری حقوقی آن در استان البرز، کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز اعضای باند جعل کارت‌های نظام پرستاری در کرج را شناسایی و دستگیر کردند.

فرد جاعل به صورت گسترده اقدام به جعل مدارک کرده و با توجه به نوع فعالیت و شغل این متهم و به واسطه ارتباطی که با بیمارستان های مختلف داشته با اصطلاحات پزشکی کاملا آشنا بوده و به راحتی اعتماد دیگران را جلب کرده و اقدام به تهیه کارت های نظام پرستاری می کرده است.

پس از پیگیری های مکرر هیئت مدیره نظام پرستاری تهران و واحد حقوقی سازمان نظام پرستاری، نیروی انتظامی بلافاصله نسبت به شناسایی محل سکونت وی و همدستانش اقدام کرده و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه و با همکاری کلانتری ۲۱ فاز ۴ مهرشهر و به صورت همزمان دو نفر از متهمان اصلی را شناسایی و دستگیر کردند، ماموران در ادامه یکی دیگر از همدستان آنها را شناسایی و در عملیات جداگانه در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از منزل و خودروهای متهمان، ۱۰ قطعه کارت نظام پرستاری جعلی با هویت های مختلف و یک عدد مهر جعلی کشف کردند.

در این عملیات، سردسته باند در اعترافات خود اذعان داشت که با همدستی اعضای گروه اقدام به چاپ کارت های نظام پرستاری جعلی کرده و در قبال هر کارت مبلغ بین ۵۰ میلیون ریال از متقاضیان دریافت کرده است، گفت: تاکنون بیش از ۷۵ فقره کارت برای افراد مختلف که به عنوان نیروی خدماتی در بیمارستان های کرج و تهران فعالیت می کردند، صادر شده است.

در این عملیات ۱۰ فقره کارت نظام پرستاری کشف، ۱۱ نفر از کسانی که از کارت ها استفاده می کنند، دستگیر و ۳۵ نفر از کسانی که قبلاً کارت را تحویل گرفته اند نیز شناسایی و تلاش برای شناسایی سایر افرادی که کارت های نظام پرستاری جعلی در اختیار آنها است، ادامه دارد.

دکتر الازمنی معاون اجرایی نظام پرستاری تهران اعلام کرد: تعداد زیادی از دارندگان کارتها در یکی از بیمارستانهای خصوصی تهران مشغول فعالیت بودند که بیم آن می رود صدمات جبران ناپذیری به بیماران وارد کرده باشند.

نمایش بیشتر
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x