سازمان نظام پرستاری

تأکید میرزابیگی بر ضرورت وجود پیوست نظارتی با هر بخشنامه

این پست نیز در دسترس است: فارسی

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: از آقای وزیر و همه کسانی که در وزارتخانه مسئول هستند می‌خواهم خواهش کنم که هر بخشنامه‌ای که ابلاغ می‌شود، پیوست نظارتی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، «محمد میرزابیگی» اظهار کرد: آقای رئیس جمهور می‌فرمایند که ۱۰ هزار پرستار برای کرونا گرفتیم؛ کو؟ آقای وزیر می‌گویند اجازه بدهید بدون روند بروکراتیک و سقف گذاشتن ۸۵ روزه پرستار بگیریم که جاذبه داشته باشد و در بحران کرونا کار کند. حال یک رئیس دانشگاه باید در برابر حرف رئیس جمهور و وزیر بایستد و بعد از ۸۵ روز به پرستار بگوید خوش‌آمدید؟ به نظرم علاوه بر دستورالعمل‌ها باید پیوست‌های نظارتی قوی و پشت‌بند آن برخورد داشته باشیم.

وی گفت: چرا یک رئیس دانشگاه باید در برابر حرف رئیس جمهور و وزیر بایستد و بعد از ۸۵ روز به پرستار بگوید خوش‌آمدید.

رئیس سازمان نظام پرستاری در خصوص طرح قاصدک گفت: طرح قاصدک یک روش پرداخت است و باعث شده است که ترکیبی از اضافه کار و کارانه با هم ادغام شود و با معوقات طولانی مدت به پرستاران پرداخت شود.

میرزابیگی افزود: البته خوشبختانه وزارتخانه اعلام کرد که این طرح ملغی شده است. به نظرم با یک دستورالعمل تنها نمی‌توان کاری کرد و نیاز به پیگیری نظارتی برای اجرا هم است. نباید اینگونه باشد که آقای وزیر دستورالعملی را به دانشگاه‌ها ارسال کنند و سپس رئیس دانشگاه بگوید که دلم بخواهد اجرا می‌کنم و دلم نخواهد اجرا نمی‌کنم.

وی تصریح کرد: در همین بحران کرونا پرستارانی را داشتیم که بهشان قول جذب داده شده بود اما زمانی که بحران فروکش کرد عذر او را خواستند. حتی بحث به قراردادهای ۸۵ روزه کشیده شد که کاری خلاف وجدان و قانون است.

رئیس سازمان نظام پرستاری در خصوص دغدغه‌های پرستاران در این روزها، گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های پرستاران و مردم تنیدگی دو بحران در هم است. بحران کمبود نیرو و کرونا. تعداد بستری‌شدگان رابطه مستقیمی با نیروهای پرستاری دارد. در بعضی از مناطق به ازای هر تخت در ۲۴ ساعت ۰.۵ نفر نیرو داریم در حالی که این پارامتر باید در کشورمان ۲.۵ نفر باشد و در دنیا حداقل ۳ است.

میرزابیگی یادآور شد:مهمترین بحث ما کمبود نیرو است و انتظار می‌رود قول‌هایی که آقای رئیس جمهور، وزیر بهداشت، سازمان برنامه و … در مورد استخدام‌ها می‌دهند عملی شود. اکنون ۳-۴ ماه گذشته است و با اعزام نیرو کارها را دنبال می‌کنیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x